Лазні та сауни
У центрі продажів "ТОПТЕПЛО" представлені банні печі перевірених виробників в різному ціновому сегменті, для домашнього і комерційного використання. У нас, ви можете вибрати піч для російської лазні, так і для фінської сауни.
В нашому асортименті печі для лазні з теплообмінниками і вбудованими баками для води, як з виносною топкою, так і без. Достаток печей для лазні не тільки по функціоналу і дизайнерським рішенням, але і за розмірами, що дозволить вибрати піч для лазні, яка повністю задовольнить всі ваші вимоги і побажання. Крім печі в лазні, ви нашому центрі, ви зможете придбати банні камені, а так само модульні димарі до будь-якої печі. Продаж і доставка банних печей проводиться по всій території України.
Менеджери з продажу допоможуть вам з вибором печі і розрахують димар, а професійні майстри виробляють монтаж і установку печей, камінів круглий рік. Монтаж і установка здійснюються в межах Київського регіону. Передбачена система знижок на весь товар при замовленні монтажу.
Ось простий приклад розрахунку необхідної потужності печі:
Витрати на нагрів загальної площі 22 кв. м. (підлога, стіни, стеля) буде складати 4 кВт. Якщо враховувати нагрів ще самої печі, її каменів, бака з водою, то цю цифру потрібно множити на 3, що вийде 12 кВт. Це – для парилки, оббитой вагонкою. А от якщо її стіни являють собою голий зруб, то доведеться помножити ще на 1,5, що дасть у результаті 18 кВт. Якщо потрібно прогріти і суміжні приміщення, тоді ще х2, що дасть 26 кВт. Але, якщо не шкодувати часу на прогрів, то цю достатню потужність цілком можна зменшити в півтора рази.
Що ж стосується динамічного діапазону, то для банної печі його буде достатньо 1:10 – тоді вона зможе однаково добре забезпечувати і 2 кВт, і 29 кВт. Найпростіше це реалізується в газових і електричних печах, з дровами – трохи складніше.
Чому так важливий динамічний діапазон? Та тому, щоб піч грілася досить швидко, тепловий режим був стабільний, але перегріву потім не траплялося. У дров'яних печей, за словами експертів, цей діапазон дорівнює 1:5.
Як вибрати піч для лазні — які з них краще і чим вони один від одного відрізняються?
Рада пічника.
Правильна піч у лазні - компактна, зручна і пожежобезпечна. Крім того, її потужності достатньо, щоб протопити лазню, забезпечити всіх паром і гарячим повітрям, підігріти воду, а в кінці процедури висушити парилку.
Як дізнатися теплову потужність печі, якщо вона не вказана в паспорті виробника?
Простіше це зробити з допомогою рулетки – порахувати внутрішній об'єм пічки. Потужність пропорційна її об'єму топки, і її навіть можна обчислити за такою формулою: Потужність печі = 0,5 х V (об'єм топки в літрах) загалом, стандартна піч з топковим об'ємом 30 літрів зазвичай має потужність кВт 15-18.
Крім хорошої теплової потужності, банна піч повинна відповідати таким стандартам:
У печі повинен бути хороший і теплоакумулятор, і парогенератор – для того, щоб можна було легко створювати потрібний режим і під настрій перетворювати парну в суху фінську сауну або справжню російську лазню. У печі повинні бути продумані засоби регулювання конвекції. На печі не повинно бути значних поверхонь, температура яких перевищує 150?C. Розмір топки і самої печі – вже справа індивідуальна, але регістр-теплообмінник однозначно теж не завадить. І кращі печі для лазні, які сьогодні випускаються, володіють всіма перерахованими пунктами.
Додаткові параметы:
Крім самої продуктивності печі, при її виборі не буде зайвим звернути увагу і на такі деталі:
1. Матеріал виготовлення.
Від якості цегли, сталі або чавуну печі і товщини її стінок топки повністю залежить її термін служби. Але які тоді печі для лазні краще в плані матеріалу виготовлення? На сьогоднішній день самими довговічними вважаються сучасні хромисті сталеві агрегати, які володіють найбільшою надійністю конструкції і виробництвом «чистого повітря» — у них не окислюється хімічно інертний матеріал, а тому кисень в приміщенні не випалюється
Якщо ж говорити про те, як вибрати піч у лазні із сталі, то найякісніші з них випускають саме фінські компанії. Їх збірка, обробка швів і сама зварювання металу заслужено вважається зразковою.
Печі з цією чавунною топкою зсьогодні – вже рідкість, хоча чавун насправді – відмінний матеріал.
Що ж стосується цегляних печей для лазні, то варто зауважити, що їх кладка у всі часи являла собою справжнє мистецтво. Навіть у ті часи секрети зведення печі з цегли знали далеко не багато, а сьогодні цього пічника і зовсім знайти важко і витратно. До Мінусів цегляних печей можна віднести: розтоплювати її важко, вона гріється довго, а ще перед початком будівництва необхідно подбати про якісне окремому фундаменті.
Якщо дизайн парильні спочатку передбачав тільки цегляну піч, можна піти таким шляхом: придбати сучасну компактну металеву – дров'яну або електричну – і укомплектувати її у вигляді екрану красивим декоративним цеглою самої різного забарвлення.
2. Розташування топки і вид палива.
Сьогодні печі-кам'янки випускаються з двома варіантами топки – подовженою, для монтажу в стінному отворі, і звичайною. Перший варіант використовується для того, щоб піч можна було топити з суміжного приміщення – це набагато краще в плані мікроклімату парилки і її пожежобезпеки.
Види палива: дрова, електрика, газ.
3. Джерело пари.
Відповідь на питання, яку піч вибрати для лазні, залежить ще і від такого чинника, як виробляється нею пар. Для справжньої російської лазні дійсно необхідний якісний пар – це її найголовніший впізнаваний атрибут. Але далеко не всі пічки-кам'янки здатні його виробляти саме таким – сучасні моделі за своєї конструкції все-таки ближче до печей для сауни.