Камінні топки водяні
КАМІН З ВОДЯНИМ КОНТУРОМ
Камін з водним контуром виконує одночасно дві функції:
1. Естетичну ― як звичайний камін.
2. Опалювальну ― як твердопаливний котел, який служить джерелом тепла для обігріву всього будинку або води для господарських потреб. Гарячі димові гази з топкової камери проходять через водяний теплообмінник, встановлений над топкової камерою, нагріваючи воду до 70-80°C, яку потім використовують для батарей опалення, теплих підлог і нагрівання води для гарячого водопостачання.
Камін з водяним контуром може повністю замінити котел центрального опалення: газовий або електричний. Якщо підрахувати витрати на опалення будинку газом, може виявитися, що при використанні дров, вони будуть мало не в половину менше.
Все більше людей бажають обігріти будинок з допомогою каміна. Основна причина ― це зростання ціни на газ, паливо та електроенергію.
Камінні вставки Hoxter являють собою приклад німецького розвитку професійної якості. Всі моделі поставляються з вогнетривкою футеровкой, включають безліч сучасних інноваційних технологій, що забезпечують високу ефективність, і відповідають найвищим екологічним стандартам.
Вставки Hoxter поділяються за типами використання в різних опалювальних системах: конвекційних, теплоакумулюючих і гідравлічних.
З модельним рядом, характеристиками та технічним описом вставок Hoxter Ви можете ознайомитися в нашому каталозі.
Камін і система обігріву.
Камін з водяним контуром може працювати в традиційній системі центрального опалення, зберігаючи економічні, естетичні та екологічні переваги звичайного каміна.
Такий камін, від звичайного, відрізняється тільки конструкцією. В ньому нагрівається вода, яка в подальшому передає тепло системі обігріву.Теплова потужність таких камінів може бути від 8 до 32кВт. Потрібно пам'ятати і про те, що потужність залежить від кількості та якості заставленого палива так і від фази горіння.
Відкрита система опалення.
Камін з водяним контуром (як і твердопаливний котел) з точки зору безпеки, повинен працювати у відкритій системі. Тобто коли в системі існує розширювальний бак відкритого типу. У такому випадку вода при закипанні може йти в систему каналізації.
Закрита система опалення.
Одним з варіантів підключення каміна з водяним контуром до традиційної закритій системі використовують додатковий пластинчастий теплообмінник. Він дозволяє поєднати закриту систему опалення з відкритою системою каміна. У ньому відбувається теплопередача між двома контурами - один контур каміна (контур), інший - система обігріву (радіатори, теплі підлоги і т. д.). Для цього використовують теплообмінники невеликих розмірів, але з великою продуктивністю.
Існує й інший варіант підключення: камін підключається безпосередньо до системи опалення. У такому разі сам камін повинен бути розрахований на відповідний тиск, а насоси повинні працювати через блок безперебійного живлення.
Камін і гаряче водопостачання.
Каміном з водяним контуром можна гріти воду для побутового користування. Це можна зробити за допомогою ємності непрямого нагріву, обсяг якої залежить від кількості споживачів.
Автоматика керує як насосом опалення так і гарячого водопостачання. Також в ній можна виставити пріоритет, якщо, наприклад, вам в першу чергу потрібно нагріти ємність гарячого водопостачання.
В летний период можно греть воду, и отключить функцию отопления камином. С целью предотвращения стремительного роста давления в камине, производители рекомендуют применять термозащиту, которая срабатывает при температуре 95 ° С. Она подает холодную воду в охлаждающий контур камина, таким образом охлаждает его.